Sterrenwacht Saturnus doet mee aan de landelijke weekend van de wetenschap, maar dit jaar alleen op zaterdag 3 oktober. Deze dag staat in het teken van natuurkunde en wetenschap met veel leuke activiteiten voor jong en oud. Kom bij mooi weer door de telescopen kijken of doe leuke wetenschappelijke proefjes! 

Programma en tijden
De sterrenwacht is alleen op de zaterdag geopend voor iedereen.

  • Zaterdagmiddag van 13:30 tot 17:00 uur
  • Zaterdagavond van 19:30 tot ca. 22:00 uur

Bij Sterrenwacht Saturnus kun je terecht om meer te weten te komen over het heelal. Bij goed weer is de koepel open waar je door de grote telescopen kan kijken. Ook buiten op het plein worden telescopen opgesteld. Zonnevlekken waarnemen? Overdag kun je met een speciaal filter naar de zon kijken! Ook dit jaar is er weer gelegenheid om met je eigen smartphone een foto kunt maken van de zon (met filter), maan of sterren. Dit gaat met een Hestia Ultimate telescoop. Zie ook het nieuws bericht hier Zon veilig waarnemen hieronder. Neem daarom je smartphone mee.

Proefjes en knutselen
Mocht het weer niet meezitten is er toch nog volop te zien en te doen. Zo kunnen er verschillende proefjes gedaan worden en kun je meer leren over licht, optica, magnetische en het spectrum. Ook kun je al je vragen over astronomie en ruimtevaart stellen aan de vele vrijwilligers die er zijn. Zaterdagmiddag kan er weer geknutseld worden voor de jeugd.